نقش پهباد در آینده تبلیغات: اپراتور ژاپنی NTT Docomo اخیراً از نمایشگر جدید خود با نام «نمایشگر پهپادی کروی شکل» به عنوان بخشی از پروژه پهپاد docomo رونمایی کرده است. وزن این نمایشگر 3 کیلو و 400 گرم و قطر آن 88 سانتی‏متر است. کیفیت آن نیز 136×144 پیکسل اعلام شده است.

این پرنده‏ بی ‏نام از یک فریم ساده و ساختار ال‏ ای ‏دی داخلی تشکیل می‏شود. این ساختار از 8 نوار ال‏ ای‏ دی خمیده که از بالا تا پایین ظاهر نیم‏کره‏ ای پهپاد را پوشش می‏دهد تشکیل شده و بدون دخالت در سیستم پره ‏های پهپاد، وظیفه نمایش تبلیغات را بر عهده دارد.

این شرکت ژاپنی اعلام کرده است، برای ساخت چنین نمایشگری که تأثیر و دخالتی در سیستم پرواز پهپاد نداشته باشد، با چالشی بزرگ رو به رو بوده است، اما آن ها از عهده آن برآمده اند. این پهپاد توانایی چرخش 360 درجه (بدون چرخش نمایشگر) را دارد و با استفاده از پاهایی که برای آن تعبیه شده، می‏تواند پرواز و فرود را با امنیت کامل به انجام برساند. کمپانی Docomo قصد دارد از این پهپاد در سالن‏ های بزرگ و ورزشگاه ‏ها استفاده کند و به‌دلیل ساختار کروی شکل آن، مشاهده تبلیغات از هر زاویه‏ای امکان‏پذیر خواهد بود.

نقش پهباد در آینده تبلیغات

 

مسئولان برگزاری رخدادها می‏توانند از این پهپاد نه تنها برای تبلیغات، بلکه برای نمایش پیام ‏ها و اعلانات مورد نظرشان نیز استفاده کنند. کمپانی سازنده آغاز فروش این دستگاه را مارس 2019 اعلام کرده، اما قرار است 29 آوریل امسال در نمایشگاه future Museum ژاپن، از نسخه آزمایشی این فناوری رونمایی شود.
البته این تنها یکی از کاربردهای ممکن برای پهپادها به حساب نمی‏آید. مقامات شهر دبی اخیراً برنامه‏ های خود را برای تولید پهپادهای تاکسی اعلام کرده‏اند. گفته‏ می‏شود که این پهپادهای تاکسی به ‌منظور کاهش ازدحام و انجام سفرهای کوتاه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

برای مطالعه آخرین مطالب بلاگ هوده به این صفحه مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *