طراحی UX چیست ؟ تفاوت طراحی UI و UX , یکی از اصطلاحاتی که در سئو و خصوصا در طراحی سایت با آن سر و کار داریم UX می باشد که در این مقاله می خواهیم بیشتر با آن آشنا شویم، در این آموزش به شما خواهیم آموخت که ux چیست؟

در طراحی سایت دو کلمه UX و UI کاربرد بسیاری دارد و زیاد مورد استفاده قرار میگیرند. و به همین دلیل است که عنوان شغلی بعضی از کسانی که کار طراحی وب سایت انجام میدهند UX Designer و برخی دیگر UI Designer می باشد.
UX و UI تفاوتهایی نیز دارند ، در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم که UX چیست؟

طراحی UX چیست ؟

ux چیست ؟

ux مخفف عبارت User Experience به معنای تجربه کاربری می باشد (میزان رضایت کاربر از کاربردی بودن سایت دارد) و راحتی کابر و ایجاد رضایت کاربر در کار کردن با سایت را UX می گوییم. در نتیجه می توان گفت: حس خوب یا بدی را که کاربران از سایت شما میگیرند را UX به آنها منتقل می کند.

 

مراحل شروع به ایجاد یک سایت با تجربه کاربری مناسب

• تحقیق و پژوهش در مورد نیازهای مخاطبین یک سایت
• شخصیت کاربران سایت را در نظر بگیرید و تجسم کنید که به چه چیزی نیاز دارند
• ساخت مسیر کاربر از ابتدای ورود تا اینکه چطور به خدمات یا خرید از سایت می رسد
• ساخت وایرفریم و پروتوتایپ که به کاربر سایت خط درست بدهد
• طراحی رابط کاربری و تحویل به توسعه دهنده
• تحلیل و بررسی – آزمون و خطا برای کل سایت و بخش های گوناگون که در منو و یا ساید بار های سایت قرار دارد.

برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل میبایست از تکنیک های سئو استفاده کنید اما پس از موفقیت در سئو نیاز دارید که حتما در طراحی سایت خود از UX و UI استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب تری برسید و مخاطبین را جذب خود نمایید در غیر اینصورت bounce بالایی خواهید داشتید  و این به معنای بی نتیجه ماندن تلاش های شما در سئو هم می باشد. در نتیجه از UI برای ظاهر بهتر سایت خود مانند سایت های شکیل و زیبایی که طراحی آنها شما را جذب خود می کنند استفاده کنید و از UX برای اینکه تجربه کاری خوبی به کابران سایت خود بدهید مانند سئو سایت ویکی پدیا عمل نمایید.. ساده اما به شدت کاربردی.

 

اگر سایت شما ux نداشته باشد، هیچ ندارد.
اگر سایت شما ux داشته باشد، می تواند در مسیر پیشرفت قرار داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *