دورکاری چیست؟

دورکاری در حال افزایش است. افراد چگونه از راه دور کار می کنند ، چرا از راه دور کار می کنند و چه باورهای غلطی در مورد کار از راه دور وجود دارد؟

دورکاری
اصول دورکاری

دورکاری در حال افزایش است. در حالی که توانایی کار در خارج از دفتر یک شرکت برای چند دهه امکان پذیر بوده است ، دورکاری اکنون فقط به جریان اصلی تبدیل شده است.

حتی ممکن است این جمله را در مکالمه گاه به گاه بیان کنید: “من اکنون از راه دور کار می کنم!” یا “من توانسته ام به مسافرت بروم و کارم را با خودم ببرم!” با گوش دادن به این افراد ، سرتان را تکان می دهید ،

زیرا انعطاف پذیری سبک زندگی آنها و مزایایی را که در زندگی حرفه ای خود دیده اند به دلیل اینکه می توانند از راه دور کار کنند ، تحسین می کنید ، اما هنوز چند سوال دارید.

دورکاری چیست؟

دورکاری یک سبک کار است که به متخصصین اجازه می دهد خارج از یک محیط اداری سنتی کار کنند. این بر اساس این مفهوم است که برای اجرای موفقیت آمیز نیازی به کار در مکان خاصی نیست.

به این روش فکر کنید: کارمندان از راه دور می توانند به جای اینکه هر روز به یک دفتر کار بروند و از یک میز مشخص کار کنند ، می توانند پروژه های خود را اجرا کنند و از هر کجا که بخواهند از اهداف خود پیشی بگیرند.

مردم از انعطاف پذیری در طراحی روزهای خود برخوردارند تا زندگی حرفه ای و شخصی آنها در حد توان بالقوه خود تجربه شده و در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی داشته باشند.

یک تغییر الگوی فرهنگی در جامعه به نظر می رسد یک محل کار مناسب است – و کار از راه دور از این آزادی تازه به دست آمده است.

دورکاری

چگونه افراد دورکاری می کنند؟

روش های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند دورکاری کنند. این زیبایی کار از راه دور است – افراد می توانند کاری را انتخاب کنند که بیشترین حس را برای زندگی آنها داشته باشد.

به عنوان مثال ، بعضی از افراد این فرصت را دارند که در بیشتر هفته های کاری دورکاری کنند ، اما مجبورند یک روز در هفته به جلسات حضوری در دفتر رفت و آمد کنند.

در یک روز معمول ، این کارمندان از راه دور در دفاتر خانه خود یا کافه های اطراف کار می کنند و در صورت لزوم می توانند از دفتر شرکت خود کار کنند.

دیگران به فضاهای همکاری اعتماد می کنند تا نقاطی باشند که می توانند کار را به انجام برسانند.

فضاهای همکاری به عنوان مراکز بهره وری ، اجتماع و فناوری عمل می کنند و به شما امکان اتصال به شبکه و فرصت های ملاقات با دیگران را می دهند که در بسیاری از صنایع کار می کنند.

افرادی که مشاغل تمام وقت دارند ، مشاغل آزاد و حتی کارآفرینانی که می خواهند یک فضای اداری برای خودشان یا کارمندان کوچکشان اجاره کنند ، می توانند از آنها استفاده کنند.

حتی ممکن است بگویید که فضاهای همکاری در نیمه راه یک دفتر کار سنتی و یک فضای کاری غیر سنتی قرار دارد و به شما راحتی کار در خانه را می دهد و آن را با امکانات حرفه ای و شبکه ای که در یک محیط شرکت پیدا می کنید ، ترکیب می کند.

خواه کارمندان از راه دور تصمیم بگیرند که از یک فضای همکار در شهر خود استفاده کنند و یا عضوی از یک گروه همکار را که در سراسر جهان واقع شده است بدست آورند ، از مزایای داشتن انعطاف پذیری مکان برخوردار می شوند.

پیش رف

اکنون که فهمیدید دورکاری چیست و مردم چگونه آن را هر روز اتفاق می اندازند ممکن است از خود بپرسید: چرا؟ چرا کسی کار در خارج از محیط اداری را انتخاب می کند ، و بهتر از این ، چرا رئیس خود اجازه می دهد؟

کار از راه دور برای کارمندان و کارفرمایان مزایای بسیاری دارد ، از افزایش بهره وری تا کارگران شادتر و سالم. بیایید چند مزیت را تجزیه کنیم:

چگونه کار از راه دور به نفع کارمندان است
سبک زندگی انعطاف پذیر

بارزترین دلیل اینکه چرا مردم می خواهند از راه دور کار کنند این است که سبک زندگی انعطاف پذیرتری به آنها ارائه می دهد.

وقتی در یک چارچوب زمانی مشخص نیازی به حضور در یک دفتر نیستند ، کارمندان از راه دور می توانند بر روی چیزهایی که خارج از دفتر برای آنها مهم است تمرکز کنند.

اگر یک کارگر از راه دور نیز والدین باشد ، توانایی این را دارد که زودتر از روز کار را شروع کند تا وقتی بچه ها از مدرسه به خانه می آیند در آنجا حضور داشته باشد یا در روز روز را برای ملاقات با پزشک تعطیل کند. سناریوی دیگر می تواند یک کارمند از راه دور باشد که می خواهد در زمینه کاری خود تحصیلات بیشتری را بدست آورد.

از آنجا که آنها در یک محل کار دائمی مشمول یک برنامه دقیق نیستند ، یک کارمند از راه دور می تواند دوره کارشناسی ارشد یا دوره آموزش مداوم را در طول روز ادامه دهد و در شب کار خود را دو برابر کند ، یا بالعکس.

سلامتی و سلامتی بهتر

کارمندان از راه دور به طور قابل توجهی استرس کمتری دارند و روحیه بالاتری نسبت به همکاران در دفتر خود دارند. در گزارشی که توسط انجمن سلطنتی بهداشت عمومی در انگلیس منتشر شد ،

مشخص شد که 55٪ از شرکت کنندگان در اثر رفت و آمد احساس استرس بیشتری می کنند. با حذف این رفت و آمد و اجازه دادن به کارمندان از راه دور در محیطی که در آن راحت باشند ، کارفرمایان مشغول پرورش کارکنان کم فشارتر هستند.
فقط به این آمار نگاهی بیندازید: طبق مطالعه سال 2014  ، 69٪ از کارگران از راه دور غیبت کمتر از کارمندان غیر از راه دور را گزارش کردند.

کارگران بدون دلیل خوب نیازی به کنارگذاشتن در کار احساس نمی کردند زیرا به جای فشار و فشار ، احساس می کردند در نقش خود درگیر و متمرکز هستند. کارمندان شادتر و سالم کار بهتری تولید می کنند و نسبت به شرکت های خود احساس تعهد بیشتری می کنند. از این منظر ، کار از راه دور فقط تجارت خوبی است.

اشتیاق دوباره به کارشان

کارمندان در دورکاری تمایل دارند که بهترین کار خود را در خارج از دفتر انجام دهند. آنها بیشتر از محیط اطراف خود الهام می گیرند و می توانند حواس پرتی های محیطی را به نظر خود فیلتر کنند.

در حقیقت ، فرصت کار از راه دور به تنهایی چشم انداز جدیدی را به موقعیت کارگران از راه دور می آورد. آنها این کار را انگیزه یا پاداش برای کار عالی خود می دانند و تحریک می شوند که برای ادامه زندگی خود به سبک زندگی مورد علاقه خود ادامه دهند تا از اهداف خود پیشی بگیرند.

چگونه کار از راه دور به نفع کارفرمایان است
بهره وری بالاتر

یکی از بحث برانگیزترین بحث برای دورکاری افزایش بهره وری همراه با انعطاف پذیری آن است. کارمندان از راه دور بیشتر تلاش می کنند مشاغل خود را انجام دهند ، فراتر از آن می روند و کار خود را در مقایسه با کارمندان در دفتر فراموش می کنند.

طبق گزارش بهره وری دولت و کار ، 65٪ از کارمندان تمام وقت معتقدند که کار از راه دور باعث افزایش بهره وری می شود – و رئیس آنها موافق است. دو سوم از مدیرانی که مورد بررسی قرار گرفتند ، افزایش بهره وری کلی کارکنان دورافتاده خود را گزارش دادند.

 

صرفه جویی در هزینه

کارمندان از راه دور نیز برای خط پایین یک شرکت عالی هستند. اگر تیمی به طور کامل توزیع شده باشد ، شرکت ها می توانند سربار کم شده از هزینه پس انداز شده برای هزینه هایی مانند اجاره و مبلمان اداری را ببینند. Flexjobs برای قرار دادن این یادگیری گزارش داد که کارفرمایان می توانند 22000 دلار در هر کارگر از راه دور در سال پس انداز کنند ، حتی اگر تمام تیم آنها از راه دور نباشد.

 

کارمندان درگیر

فراتر از حاشیه سود و کار با کیفیت بالاتر و کارآمدتر ، کارفرمایان فرصت های کاری از راه دور را فراهم می کنند تا کارمندان خود را راضی و شاد نگه دارند. کار از راه دور فقط جرقه ای برای جلب مشاغل کارمندان نیست – تقریباً 75٪ از کارکنان مورد مطالعه در یک مطالعه Softchoice گفتند که برای کار دیگری که کار از راه دور ارائه می دهد کار خود را ترک می کنند.

این چیزی است که باعث خواهد شد کارفرمایانی که علاقه مند به حفظ استعداد هستند ، کمی نزدیکتر به آن گوش دهند. یکی دیگر از اینها: در یک نظرسنجی توسط TINYpulse ، کارمندان از راه دور گزارش دادند که آنها از کارمندان غیر از راه دور خوشحال هستند و همچنین در نقش خود احساس ارزش بیشتری می کنند.

 

در اینجا نحوه صحبت با رئیس خود در مورد کار از راه دور ارائه شده است

برخی از باورهای غلط رایج در مورد کار از راه دور چیست؟
در حالی که کار از راه دور بیشتر و بیشتر می شود ، درست است که هنوز هم در مورد این سبک کار سو mis تفاهم وجود دارد. در اینجا مواردی است که بیشتر از همه می شنویم:

 

کارگران از راه دور در برقراری ارتباط مشکل دارند

درست است که کارمندان از راه دور در جلسات حضوری تجهیزات نیستند. آنها در مکالمه های خنک کننده آب یا ملاقات های ساعت خوش نیستند ، اما بیشتر از اینکه بخواهند به تیم متصل بمانند و در کار خود موفق باشند این کار را جبران می کنند.

تماس های ویدئویی ساده ترین راه برای برگزاری جلسات به عنوان یک کارمند از راه دور است زیرا به عنوان یادآوری انسان بودن هر دو طرف عمل می کند و به اعضای تیم امکان ایجاد روابط مجازی را می دهد.

از آنجا که کارمندان از راه دور ذاتاً خود شروع کننده هستند ، بنابراین همچنین تلاش می کنند تا بیش از پیش در مورد وضعیت پروژه ارتباط برقرار کنند ، هرگونه مانعی که ممکن است با آن روبرو شوند و تبریک به سایر اعضای تیم

 

کارگران از راه دور “همیشه روشن” هستند

این ترس از کارمندان از راه دور و کارفرمایان آنها است. کارمندان برای دورکاری ارزش قائل هستند زیرا به آنها این امکان را می دهد که برنامه خود را تنظیم کنند – نه به این دلیل که اجازه می دهد برنامه آنها 24/7 باشد.

کارفرمایان نمی خواهند کارمندان از راه دور بدون توقف کار کنند ، از ترس اینکه آنها بسوزند و اشتیاق به موقعیت خود را از دست بدهند. در ابتدای توافق نامه کاری از راه دور مهم است که مشخص کنید کدام ساعت کارمند باید انتظار داشته باشد و چه ساعاتی از روز برای انعطاف پذیری بازتر است.

علاوه بر تعیین استانداردهای در دسترس بودن ، تیم های از راه دور باید انتظارات مشخصی در مورد ارتباط برقرار کرده و کانال های پیام رسانی را برای اعضای خود ایجاد کنند.

 

کارگران از راه دور در واقع کار نمی کنند

ما این یکی را به اندازه کافی شنیده ایم! کلیشه یک کارگر از راه دور این است که آنها تمام روز را با لباس خواب در رختخواب می نشینند ، یکبار در مدتی کار می کنند ، اما در همان سطح کسانی نیستند که هر روز به دفتر کار می کنند.

ما می دانیم که این به سادگی درست نیست. در تمام مدت زمانی که با کارگران از راه دور سپری کرده ایم ، سبک های مختلفی را دیده ایم: کسانی که صبح زود برای پیاده روی از خواب بیدار می شوند ، دوش می گیرند و برای یک روز ایجاد متمرکز قوز می کنند ؛

و کسانی که برای روز آماده می شوند گویی که می خواهند به یک محیط اداری ، لباس جلا و همه چیز بروند. آنچه ما می دانیم این است: کارگران از راه دور کار را تمام می کنند.

نحوه دورکاری

به این سبک زندگی فروخته اید؟ بسیار جذاب است. ایده بیدار شدن و زندگی در زندگی شما به گونه ای که مناسب ترین اهداف شخصی و شغلی شما باشد ، همراه با عادات و ویژگی های خاص خود تقریباً خوب به نظر می رسد تا واقعیت داشته باشد. PSA: این شیوه زندگی برای شما امکان پذیر است ، مهم نیست که در حال حاضر در کجا زندگی می کنید.

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای شروع زندگی در محیط کار از راه دور انجام دهید:

 

اگر کارمند تمام وقت در شرکتی با دفتر کار شرکت هستید:
شما این فرصت را دارید که یک کارمند از راه دور شوید!

 

کارمند از راه دور چیست؟

کارمند از راه دور کسی است که در یک شرکت استخدام شده است ، اما خارج از یک محیط اداری سنتی کار می کند. این می تواند به معنای کار در یک فضای همکار محلی ، از خانه ، یک کافی شاپ یا یک شهر در سراسر جهان باشد.

این یک فرآیند چند مرحله ای است و چیزی نیست که باید بدون اندکی تأمل به آن پرداخت. شما باید نقش حرفه ای فعلی ، سبک کار خود را در نظر بگیرید و آماده باشید تا با مدیر خود در مورد اینکه چگونه کار از راه دور می تواند برای شما و تیم شما کار کند ، گفتگوی عمیق داشته باشید.

شما باید یک مورد تجاری کاملاً تحقیق شده را که مخصوص نقش شما در سازمان شماست ایجاد کنید و از قدرت اقناع برای به کار انداختن رئیس خود استفاده کنید. نگران نباشید ، شما مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از راه دور وارد کار شوید ، چه بخواهید این کار را یک بار در هفته انجام دهید ، چه به مدت یک سال.

 

اگر شما یک فریلنسر هستید

شما احتمالاً در بهترین وضعیت برای کار از راه دور هستید – تبریک می گویم! به مشتری خود و اینکه آیا حضور در جلسات حضوری ضروری است فکر کنید.

اگر فکر می کنید بیش از 80٪ کار شما به صورت مجازی قابل انجام است ، پس به یک دوره آزمایشی کار از راه دور فکر کنید. با یک هفته شروع کنید و زمان طولانی تری را بسازید که برای شما و مشتری شما راحت باشد.

 

اگر شما یک کارآفرین هستید

به عنوان یک مبتکر با انگیزه و شروع کننده کار ، کار از راه دور می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. قبل از اینکه سرتان را به یک شیوه زندگی کاری دور بیندازید ، به این فکر کنید که آیا کسب و کار شما به مکان آجر و ملات نیاز دارد.

به عنوان مثال ، یک صاحب سالن کار سختی را از راه دور خواهد داشت ، در حالی که یک مربی تناسب اندام آنلاین انتقال ساده تری دارد. هنگامی که جوانب مثبت و منفی را ارزیابی کردید ، جهش کنید – و تیم خود را همراه خود برای سوار شدن در نظر بگیرید!

دورکاری هنوز مفهوم نسبتاً جدیدی در دنیای حرفه ای است. با پیشرفت تکنولوژی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته ، نگرانی های قدیمی مانند ارتباطات و ردیابی بهره وری ریشه کن شده و شرکت های بیشتری به دنبال ارائه کار از راه دور به عنوان گزینه ای برای کارمندان خود هستند.

اگر می خواهید سبک زندگی انعطاف پذیرتری داشته باشید یا می خواهید طرز تفکر جدیدی درباره رشد شخصی و شغلی خود دنبال کنید ، بررسی کنید که چگونه کار از راه دور می تواند برای شما مفید باشد.

 

مشاغلی که می توان از راه دور انجام داد

با پیشرفت فن آوری ، دورکاری در بسیاری از صنایع رواج یافته است. از مواردی که انتظار دارید (فناوری ، فریلنسینگ و غیره) گرفته تا مواردی که کمی تعجب آورتر باشند (آموزش ، مراقبت های بهداشتی ، حقوقی) ، مشاغل از راه دور را می توان تقریباً در هر صنعت یافت.

اگر به دنبال یک کار از راه دور هستید ، هرگز زمان بهتری برای تحقیق درباره گزینه های خود نبوده است. برای شروع جستجوی خود از منابعی مانند شبکه حرفه ای ، تابلوهای کاری از راه دور و لیست شرکت های کاملاً توزیع شده استفاده کنید. شما هرگز نمی دانید چه فرصت هایی در انتظار شما هستند!

ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا همه چیزهایی را که می توانید بدست آورید ببینید ، اگر زندگی خود را با شرایط خود زندگی کنید.

شرکت رایا انفورماتیک هوده با پیاده سازی بستر های نرم افزاری مناسب جهت دورکاری شرکت ها کمک شایانی به مدیران جهت کنترل هر چه بهتر کارمندان خود کرده است.

جهت اطلاع از پیشنهادات ما لطفا با دفتر مرکزی هوده تماس حاصل فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *