تاریخچه دورکاری

تاریخچه دورکاری : در پست قبل، به توضیح مختصری درباره دورکاری، که این روز ها به خاطر شرایط بیماری کرونا، بییشتر در شرکت ها میبینیم، پرداختیم.

با توجه به اینکه دورکاری، تاریخچه ی جالبی دارد، در این پست به بررسی تاریخچه ی آن میپردازیم.

اواخر سالهای 1970، وقتی که ریز رایانه‌ها و مودم‌ها در دسترس عموم قرار گرفتند، رویای کار از راه دور به شکل کاملتری به حقیقت پیوست.
جک ام.نیلز که در کتاب‌های مختلف با عنوان پدر دورکاری از او یاد می‌شود، اولین کسی بود که به صورت رسمی به تحقیق در این خصوص پرداخت و اندیشه دورکاری در دهه 1970 برای نخستین بار از سوی او مطرح شد.

شرکتی در آمریکا وجود دارد به نام fedscoop که معتبر ترین اخبار و اطلاعات آی تی این قاره را منتشر میکند.
بر اساس مقالات مرتبط با دورکاری که از طرف این شرکت منتشر شده است، گفته شده که در امریکا، میزان رضایت از دورکاری در بخش دولتی 91 درصد و در بخش خصوصی 95 درصد بوده است.

در همین گزارش، میزان آلودگی هوا در زمان دورکاری 71 درصد کاهش داشته و همچنین افراد 46 درصد بیشتر از مواقع دیگر، توانسته اند با خانواده شان وقت بگدرانند.

در زمان دورکاری، مصرف انرژی و هزینه نیز به میزان قابل توجهی کاهش پیدا میکند در نتیجه افراد می توانند وقت و انرژی بیشتری برای کار بگذارند.

به طور خلاصه، در کشور های پیشرفته دورکاری بسیار مورد توجه و کارآمد بوده است.

در کشور عزیز ما نیز، پیش از این بسیاری از فریلنسر ها دورکاری میکرده اند اما در حال حاضر با توجه به شیوع ویریوس کرونا، شرکت های دیگری نیز در بخش های خصوصی، دورکاری را شروع کرده اند.

تاریخچه دورکاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *