اینترنت اشیا یا IOT چیست ؟  اگر آن را google کنید ، نتیجه آن بسیار فنی و حرفه ای است و شاید آن را کامل نفهمید!

 

اما ما در اینجا هستیم تا به سؤال شما به ساده ترین روش ممکن پاسخ دهیم! بنابراین به خواندن ادامه دهید زیرا این چیزی است که شما در مورد IOT لازم دارید بدانیدشما چند سال دارید؟اگر به اندازه کافی مسن باشید میتوانید تلفن همراه خود را به یاد بیاورید قبل از اینکه یک تلفن هوشمند باشد!در گذشته ، ما امکاناتی که امروز به وسیله ی تلفت همراه در اختیار داریم را نداشتیم! مطمئناً می توانستیم مسیج بفرستیم و تماس بگیریم. اما آیا می توانستیم در موبایل خود کتاب بخوانیم؟

 

 

پاسخ کاملا مشخص است. اما اکنون ، ما می توانیم با این وسیله کوچک در دستمان است کتاب بخوانیم ،فیلم تماشا کنیم ، هزاران موسیقی گوش دهیم وکلی کار های دیگر. این قدرت اینترنت بی سیم است. اگر این متن را در لپ تاپ یا تبلت می خوانید ، یا اگر با تلفن هوشمند خود هستید و این مقاله را می خوانید ، به اینترنت وصل هستید که میتوانید به هر سایتی دسترسی داشته باشید و هر کاری را که می خواهید انجام دهید.

 

 

iot

اینترنت اشیا یک مفهوم کلی دارد:

به معنای گرفتن همه چیز در جهان و اتصال آنها به اینترنت است. بله شما درست خواندید: همه چیز!!شاید برای شما تصور اینکه هرچیزی در اطرافتان به اینترنت متصل باشد کمی سخت باشد ،اما مثال های زیادی وحود دارد تا شما به راحتی بتوانید تصور کنید که با اینترنت اشیا چه میتوان کرد

چرا می خواهیم همه چیز را به اینترنت وصل کنیم و چرا IoT اهمیت دارد؟

هر آنچه به اینترنت متصل است می تواند اطلاعاتی را ارسال و یا دریافت کند و این موضوع را هوشمند می کند. و هوشمندی خوب است!بگذارید دوباره به عنوان مثال از تلفن های هوشمند استفاده کنیم. در حال حاضر شما می توانید به هر آهنگی در جهان گوش دهید ، اما به این دلیل نیست که تلفن شما در واقع هر آهنگ در جهان را ذخیره دارد. به این دلیل است که هر آهنگ در جهان در جای دیگری ذخیره می شود ، اما تلفن شما می تواند اطلاعاتی ارسال کند (با درخواست آن آهنگ) و سپس اطلاعات دریافت کند (پخش آن آهنگ از طریق تلفن شما).اتصال به اینترنت بسیار جذاب است.

 

برای هوشمند بودن ، هر چیز “اتصال” لازم است که از ذخیره فوق العاده ای برخوردار نباشد یا یک کامپیوتر فوق العاده در آن داشته باشد. فقط باید به اینترنت متصل باشد.اتصال به اینترنت بسیار جذاب است. برای هوشمند بودن هر چیز “اتصال” لازم است .و به این منظور لازم نیست حتما از فضای ذخیره ی فوق العاده ای برخوردار باشد یا یک کامپیوتر فوق العاده در سیستم آن وجود داشته باشد. فقط باید متصل شود.

 

اینترنت اشیا یا (IoT) چیست؟

اگر دستگاه قادر به جمع آوری اطلاعات و ارسال آنها باشد ، به این معنی است که دستگاه دارای چیزی به نام “سنسور” است. ما سنسورهای مختلفی داریم مانند: سنسور دما ، حسگرهای حرکتی و غیره .

 

به عنوان مثال اگر شما یک کشاورز باشید ، سنسورها می توانند به شما بگویند چه میزان محصول شما به آب نیاز دارد. این بسیار خوب است ، بنابراین شما آب زیادی صرف نمی کنید و همچنین می توانید هزینه های مالی خود را کاهش بدهید. این مثال برای ارسال اطلاعات بود و نمونه های آن بی پایان است!

iot

حالا شما را بامثالی از”دریافت اطلاعات” رو به رو میکنیم البته مطمئن هستیم که شما با این گزینه آشنا هستید!مانند پرینتر شما.که اطلاعات را دریافت می کند و سپس چاپ می کند.ماشین شما از کلیدهای اتومبیل سیگنال می گیرد و درها را باز می کند. این کاملاً واضح است و برخی کارها می توانند هر دو کار (دریافت و ارسال اطلاعات) را انجام دهند.

 

بیایید به مثال اول برگردیم. تصور کنید که شما یک کشاورز هستید و یک مزرعه بزرگ دارید. IoT به شما کمک می کند تا بدانید با چقدر آب مزرعه شما را بخوبی پیش میرود و چه زمانی به آبیاری احتیاج دارید (توسط سنسورها). حدس میزنید با این روش چه اتفاقی می افتد؟دیگر لازم نیست آنجا باشید! در این روش می توانید پول و انرژی زیادی را ذخیره کنید.آیا می توانید به اینترنت چیزهایی بدهید و از دور از راه مدیریت آنها را شروع کنید؟ آیا اینترنت اشیا به تجارت شما کمک می کند؟بنابراین برای اطلاعات دیگر در مورد IoT و به روز ترین اخبار آن،در این وب سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *