در پست قبلی از تغییر برخی از الگوریتم های گوگل گفتیم که با نزدیک شدن به سال جدید میلادی اعمال خواهد شد.
در این پست میخواهیم یکی دیگر از تغییرات گوگل را بررسی کنیم.
با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، گوگل سیاست‌های جدیدی را پیاده سازی کرده است تا از هرگونه جهت‌گیری سیاسی در نتایج جست‌وجو جلوگیری کند..

کاربران گوگل همیشه به خاطر جست و جو ها و نتایج جست و جو ها با چالش های زیادی درگیر بوده اند. نتایج جست و جو ها در برخی موارد، موجب بهبود جست‌وجوی کاربر می‌شوند، اما در بسیاری موارد هم با جهت‌دهی به جست‌وجو یا حتی اسپویل کردن بازی و فیلم‌ها همراه هستند.

 

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری امریکا ، چالش‌ها برای شرکت‌های فناوری همچون گوگل هم بیشتر می‌شود. آن‌ها همیشه در معرض انتقاد و اتهام درباره‌ی جهت‌دهی به‌نظر و عقیده‌ی شهروندان قرار دارند بنابراین گوگل، این غول جست و جو گر، تصمیم دارد تا با تغییری در سیاست پیشنهادهای جست‌وجو، خود را تا حدودی از فشارهای اینچنینی رها کند. اهالی گوگل می‌خواهند پیش‌بینی‌ها و پیشنهادهای سیاسی را از نوار جست‌وجوی سرویس خود حذف کنند. برخی از این پیشنهادها شاید در ظاهر به نفع یک حزب یا نامزد ریاست جمهوری باشند و به همین دلیل گوگل تصمیم دارد تا آن‌ها را حذف کند.

سیاست جدید گوگل در بیانیه‌ی بسیار کوتاه و با این متن منتشر شد: «پیش‌بینی‌های مرتبط با انتخابات. ما برخی از پیش‌بینی‌ها و پیشنهادها را از سیستم جست‌وجو حذف می‌کنیم: پیش‌بینی‌هایی که شاید به‌عنوان حمایت یا مخالفت با یک حزب سیاسی یا نامزد انتخاباتی تفسیر شوند و پیشنهادهایی که به‌عنوان ادعای شرکت در انتخابات یا شک و شبهه وارد کردن به سلامت فرایند انتخابات مطرح می‌شوند».

 

گوگل در سال ۲۰۱۶ هم اعلام کرده بود که پیشنهادهای جست‌وجو به‌هیچ‌وجه به نفع هیچ جنبش یا نامزد خاصی نیستند. در آن زمان گوگل متهم شده بود که نتایج و پیشنهادهای منفی مرتبط با هیلاری کلینتون را از سیستم حذف می‌کند. اکنون آن‌ها مسیر جدیدی را در پیش گرفته‌اند. به‌جای اطمینان حاصل کردن از اینکه نتایج جست‌وجو برای هر نامزد، جانب‌دارانه نباشد، کل پیشنهادهای جست‌وجوی مرتبط با انتخابات، حدف می‌شوند.

سخنگوی گوگل به رسانه‌ها می‌گوید که فرایند حذف پیشنهادها به‌صورت کاملا خودکار انجام می‌شود. آن‌ها می‌گویند اگر یک پیشنهاد در سیستم خودکار حذف نشده یا گزارش‌هایی مبنی بر نمایش پیشنهاد سیاسی دریافت شود، گروه ایمنی و امنیت شرکت آن را بررسی و احتمالا حذف خواهد کرد. آن‌ها همچنین لینکی نیز برای گزارش پیشنهادهای سیاسی دراختیار کاربران قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *